Katowice
Podróżuj bezpośrednio do Ostrava pociąg, autobus, wspólne przejazdy
Ostrava
Zobacz ceny

Jak dostać się z Katowice do Ostrava?

Planujesz podróż do Katowice z Ostrava i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Katowice do Ostrava, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Katowice a Ostrava, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (FlixBus, LEO Express, Blablacar, Russian Railways lub ÖBB), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Katowice a Ostrava, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Katowice - Ostrava.

Podczas podróży z Katowice do Ostrava masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Katowice do Ostrava

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Katowice do Ostrava, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Katowice Ostrava pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Katowice Ostrava jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Wspólne przejazdy Katowice Ostrava

Wspólne przejazdy między Katowice a Ostrava to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Ostrava w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Katowice lub Ostrava może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Katowice do Ostrava dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Katowice Ostrava

Miasto wyjazdu
Katowice
Polska
Miasto docelowe
Ostrava
Republika Czeska
Odległość
71 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie pociąg, autobus oraz wspólne przejazdy
Wyszukaj bilety z Katowice do Ostrava
Szukaj noclegów w Ostrava
Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Ostrava z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Ostrava z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Katowice - Ostrava, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak FlixBus, LEO Express, Blablacar, Russian Railways lub ÖBB, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Katowice a Ostrava!

Porównanie środków transportu między Katowice a Ostrava

Zalety i wady carpoolingu z Katowice do Ostrava?
Elastyczny Carpooling z Katowice do Ostrava jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Przyjazność Carpooling z Katowice do Ostrava jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Przyjazny dla środowiska Dzieląc samochód z kimś innym, zmniejszasz wpływ podróży z Katowice do Ostrava na środowisko.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.
Niezawodność Podczas podróży do Katowice i Ostrava powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Komfort Podczas całej podróży z Katowice do Ostrava musisz dzielić przestrzeń w samochodzie z innymi pasażerami.
Zalety i wady podróżowania autobusem z Katowice do Ostrava?
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Katowice - Ostrava są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Ceny Bilety autobusowe z Katowice do Ostrava są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Ostrava (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Katowice - Ostrava, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Komfort Autobusy relacji Katowice-Ostrava mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Katowice do Ostrava pokonują dystans 71 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Ostrava.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Katowice do Ostrava?
Krajobrazy Pociągi między Katowice a Ostrava często oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy podczas podróży.
Dostępność Dworce kolejowe w Katowice i Ostrava znajdują się w centrum miasta, co ułatwia korzystanie z innych środków transportu, aby dotrzeć do centrum.
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Katowice-Ostrava jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Koszt Bilety na pociąg Katowice Ostrava mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Katowice Ostrava mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.

Skąd wyruszyć w Katowice? Gdzie mogę dojechać w Ostrava?

Dworce autobusowe w Katowice

Katowice
Mapa
Katowice Andrzeja
Mapa

Stacje odlotów w Katowice

Katowice Glowny
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Ostrava

Ostrava hl.n.
Mapa
Ostrava-Svinov
Mapa
Ostrava střed žel. st. (BUS)
Mapa

Stacje przylotów w Ostrava

Ostrava hlavní nádraží
Mapa
Ostrava Svinov
Mapa
Wyszukaj bilety z Katowice do Ostrava
Szukaj noclegów w Ostrava

3 rady jak taniej podróżować między Katowice a Ostrava

Zdecydowałeś się na podróż z Katowice do Ostrava i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Katowice do Ostrava.

  • 1. Unikaj dodatków
    Niektóre dodatki, takie jak jedzenie i napoje spożywane podczas podróży z Katowice do Ostrava, mogą być drogie i nie zawsze są konieczne w przypadku krótkiej podróży. Aby zaoszczędzić pieniądze, zaplanuj przekąski lub napoje przed wyjazdem do Ostrava i skorzystaj z darmowych alternatywnych rozrywek, takich jak czytanie książki.
  • 2. Lekka podróż
    Jeśli podróżujesz między Katowice a Ostrava z firmą, która pobiera dodatkowe opłaty za bagaż rejestrowany, co często się zdarza, warto ograniczyć bagaż do minimum, aby zaoszczędzić pieniądze. Postaraj się spakować tylko to, co niezbędne i pamiętaj, aby przed wyjazdem do Ostrava sprawdzić zasady dotyczące bagażu obowiązujące w danej linii lotniczej.
  • 3. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Katowice do Ostrava. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Ostrava.

Autobus Katowice Ostrava

Częstotliwość odjazdów do Katowice z Ostrava różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Ostrava, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Czas trwania podróży autobusem między Katowice a Ostrava zazwyczaj różni się w zależności od warunków drogowych i ewentualnych przystanków po drodze. Vivanoda pozwoli Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym wszystkie autobusy jadące do Ostrava w danym dniu podróży.

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Katowice-Ostrava, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Większość autobusów na trasie Katowice-Ostrava jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Katowice-Ostrava zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Katowice do Ostrava na Vivanoda.

Większość przewoźników pozwala pasażerom na spożywanie posiłków i napojów w autobusach Katowice-Ostrava, a niektórzy oferują nawet serwis przekąskowy, w którym możesz kupić napój lub kanapkę. Zaleca się jednak, aby przed podróżą sprawdzić zasady obowiązujące w poszczególnych firmach.

Przedsiębiorstwa autobusowe Katowice Ostrava

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Szukaj biletów autobusowych Katowice Ostrava

Pociągi Katowice Ostrava

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Katowice do Ostrava, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Katowice a Ostrava.

Średni czas podróży pociągiem z Katowice do Ostrava zależy od rodzaju pociągu, którym jedziesz. Pociągi regionalne lub międzymiastowe do Ostrava są wolniejsze niż pociągi dużych prędkości. Porównaj czas trwania wszystkich podróży, wyszukując ceny na Vivanoda.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Katowice do Ostrava z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Pociągi między Katowice a Ostrava są wyposażone w gniazdka elektryczne i bezpłatny dostęp do Wi-Fi dla pasażerów. Gniazdka elektryczne są dostępne w większości wagonów, natomiast połączenie Wi-Fi może być niestabilne w niektórych miejscach.

Bilety kolejowe z Katowice do Ostrava można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

Istnieje możliwość zarezerwowania specjalnego miejsca w pociągu na trasie Katowice - Ostrava. W zależności od firmy, usługa ta może być płatna. Miejsca siedzące można zarezerwować online lub w kasie na stacji.

Firmy kolejowe z Katowice do Ostrava

Russian Railways
Russian Railways
ÖBB
ÖBB
Szukaj biletów na pociągi z Katowice do Ostrava

Carpool Katowice Ostrava

Carpooling jest uważany za opcję bardziej przyjazną środowisku niż inne środki transportu, ponieważ zmniejsza emisję CO2 poprzez ograniczenie liczby samochodów na drogach. Zależy to jednak od liczby osób korzystających z tego samego pojazdu oraz zużycia paliwa przez pojazd.

Średni koszt przejazdu z Katowice do Ostrava zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Katowice do Ostrava, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w pojeździe kierowcy często mają ograniczenia dotyczące dużego bagażu. Dlatego zaleca się, aby przed podróżą do Katowice i Ostrava skontaktować się z kierowcą w celu omówienia tych kwestii.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Katowice a Ostrava. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Czas trwania podróży z Katowice do Ostrava zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Katowice a Ostrava, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Platforma carpoolingowa Katowice Ostrava

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Katowice Ostrava
Filtry wyszukiwania
Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu