Kraków
Podróżuj bezpośrednio do Warszawa autobus, wspólne przejazdy, loty, pociąg
Warszawa
Zobacz ceny

Jak dostać się z Kraków do Warszawa?

Planujesz podróż do Kraków z Warszawa i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Kraków do Warszawa, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Kraków a Warszawa, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (LOT Polish Airlines, FlixBus, LEO Express, Blablacar lub PKP Intercity), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Kraków a Warszawa, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Kraków - Warszawa.

Podczas podróży z Kraków do Warszawa masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Kraków do Warszawa

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Kraków do Warszawa, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Kraków Warszawa pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Kraków Warszawa jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Loty Kraków Warszawa

Wiele lotów łączy Kraków z Warszawa każdego dnia, oferując szybką i wygodną opcję dla podróżnych. Jeśli się spieszysz, lot jest najszybszym sposobem na dotarcie do Warszawa w rekordowym czasie.

Wspólne przejazdy Kraków Warszawa

Wspólne przejazdy między Kraków a Warszawa to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Warszawa w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Kraków lub Warszawa może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Kraków do Warszawa dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Kraków Warszawa

Miasto wyjazdu
Kraków
Polska
Miasto docelowe
Warszawa
Polska
Odległość
252 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie autobus, wspólne przejazdy, loty oraz pociąg
Wyszukaj bilety z Kraków do Warszawa
Szukaj noclegów w Warszawa
Zaplanuj swoją podróż z Kraków do Warszawa z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Kraków do Warszawa z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Kraków - Warszawa, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak LOT Polish Airlines, FlixBus, LEO Express, Blablacar lub PKP Intercity, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Kraków a Warszawa!

Porównanie środków transportu między Kraków a Warszawa

Zalety i wady podróżowania autobusem z Kraków do Warszawa?
Ceny Bilety autobusowe z Kraków do Warszawa są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Warszawa (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Kraków - Warszawa są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Kraków - Warszawa, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Komfort Autobusy relacji Kraków-Warszawa mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Kraków do Warszawa pokonują dystans 252 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Warszawa.
Zalety i wady carpoolingu z Kraków do Warszawa?
Ekonomiczne Carpooling z Kraków do Warszawa jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Przyjazny dla środowiska Dzieląc samochód z kimś innym, zmniejszasz wpływ podróży z Kraków do Warszawa na środowisko.
Przyjazność Carpooling z Kraków do Warszawa jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Kraków do Warszawa może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.
Komfort Podczas całej podróży z Kraków do Warszawa musisz dzielić przestrzeń w samochodzie z innymi pasażerami.
Niezawodność Podczas podróży do Kraków i Warszawa powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Zalety i wady lotu z Kraków do Warszawa?
Prędkość Lot pomiędzy Kraków a Warszawa jest najszybszym sposobem na pokonanie 252 km pomiędzy Kraków a Warszawa.
Wybór linii lotniczych Wiele linii lotniczych obsługuje loty z Kraków do Warszawa, zarówno bezpośrednie, jak i z międzylądowaniem, co daje podróżnym szeroki wybór.
Ceny Bilety lotnicze z Kraków do Warszawa mogą być droższe niż bilety kolejowe lub autobusowe, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu (święta, weekendy itp.).
Niekorzystne skutki dla środowiska Loty do Warszawa mają negatywny wpływ na środowisko ze względu na emisję gazów cieplarnianych, ponieważ lot jest jednym z najbardziej zanieczyszczających środowisko środków transportu.
Kontrole bezpieczeństwa Podróżujący do Warszawa często muszą wcześniej przybyć na lotnisko w Kraków ze względu na ścisłe kontrole bezpieczeństwa.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Kraków do Warszawa?
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Kraków-Warszawa jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Dostępność Dworce kolejowe w Kraków i Warszawa znajdują się w centrum miasta, co ułatwia korzystanie z innych środków transportu, aby dotrzeć do centrum.
Prędkość Pociągi z Kraków do Warszawa są często znacznie szybsze niż autobusy czy samochody.
Koszt Bilety na pociąg Kraków Warszawa mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Kraków Warszawa mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.

Skąd wyruszyć w Kraków? Gdzie mogę dojechać w Warszawa?

Dworce autobusowe w Kraków

Krakow
Mapa

Stacje odlotów w Kraków

Kraków Płaszów
Mapa
Kraków Główny
Mapa

Lotniska odlotowe w Kraków

J. Paul II Balice International
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Warszawa

Warszawa Młociny
Mapa
Warszawa West
Mapa
Warszawa Centrum
Mapa
Warszawa Lotnisko Chopina
Mapa

Stacje przylotów w Warszawa

Warszawa Centralna
Mapa
Warszawa Wschodnia
Mapa
Warszawa Zachodnia
Mapa

Lotniska przylotowe w Warszawa

Frederic Chopin
Mapa
Wyszukaj bilety z Kraków do Warszawa
Szukaj noclegów w Warszawa

3 rady jak taniej podróżować między Kraków a Warszawa

Zdecydowałeś się na podróż z Kraków do Warszawa i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg, loty lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Kraków do Warszawa.

  • 1. Porównaj środki transportu
    Dobrym pomysłem może być porównanie różnych dostępnych środków transportu, aby zaoszczędzić pieniądze na podróży z Kraków do Warszawa. Podczas gdy lot samolotem lub pociągiem może wydawać się najszybszą opcją dotarcia do Warszawa, carpooling lub autobus mogą być tańszą alternatywą. Weź także pod uwagę długość podróży i trasę, aby znaleźć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
  • 2. Unikaj godzin szczytu
    Bilety na trasie Kraków-Warszawa są często tańsze, jeśli podróżujesz poza godzinami szczytu. Unikając tych ruchliwych pór dnia, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie. Ponadto podróżowanie do Warszawa poza godzinami szczytu może zapewnić Ci bardziej komfortową podróż.
  • 3. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Kraków do Warszawa. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Warszawa.

Autobus Kraków Warszawa

Zasady anulowania i zmiany rezerwacji mogą się różnić w zależności od przewoźnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić warunki podczas rezerwacji. W większości przypadków anulowanie lub zmiana biletu autobusowego Kraków-Warszawa wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Kraków-Warszawa zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Kraków do Warszawa na Vivanoda.

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Kraków-Warszawa, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Autobusy między Kraków a Warszawa zazwyczaj oferują pasażerom toalety na pokładzie, ale zawsze warto sprawdzić to u przewoźnika przed podróżą. W każdym przypadku zapewnione są przerwy na stacjach obsługi przy autostradach.

Większość przewoźników umożliwia rezerwację miejsc online na autobus Kraków-Warszawa. Za tę usługę często pobierana jest opłata.

Częstotliwość odjazdów do Kraków z Warszawa różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Warszawa, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Przedsiębiorstwa autobusowe Kraków Warszawa

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Szukaj biletów autobusowych Kraków Warszawa

Pociągi Kraków Warszawa

Istnieją zniżki dla dzieci, studentów i seniorów podróżujących pociągiem z Kraków do Warszawa, które różnią się w zależności od rodzaju biletu i wieku osoby. Gdy wpiszesz swój wiek w wyszukiwaniu na Vivanoda, wyświetlone ceny będą uwzględniać wszelkie zniżki związane z wiekiem.

Bilety kolejowe z Kraków do Warszawa można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Kraków do Warszawa z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Kraków do Warszawa, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Kraków a Warszawa.

Aby uzyskać najlepsze ceny biletów kolejowych między Kraków a Warszawa, zaleca się dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem, elastyczne podejście do rozkładu jazdy i porównywanie cen biletów za pomocą Vivanoda.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Kraków do Warszawa. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

Firmy kolejowe z Kraków do Warszawa

PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Kraków do Warszawa

Loty Kraków Warszawa

Linie lotnicze Kraków Warszawa

LOT Polish Airlines
LOT Polish Airlines
Szukaj lotów Kraków Warszawa

Carpool Kraków Warszawa

Istnieje możliwość zarezerwowania przejazdu w ostatniej chwili, ale zależy to od dostępności kierowców i zapotrzebowania na przejazd. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu, aby zagwarantować sobie podróż.

Średni koszt przejazdu z Kraków do Warszawa zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Kraków do Warszawa, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Kraków a Warszawa, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Kraków a Warszawa. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Czas trwania podróży z Kraków do Warszawa zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Opcje gastronomiczne na trasie zależą od kierowcy i wybranej trasy. Niektórzy kierowcy mogą oferować postoje pomiędzy Kraków a Warszawa, w czasie których można zamówić przekąski lub jedzenie na pokładzie, inni natomiast nie. Ważne jest, aby przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić to z kierowcą.

Platforma carpoolingowa Kraków Warszawa

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Kraków Warszawa

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu