Kraków
Podróżuj bezpośrednio do Wrocław autobus, wspólne przejazdy, pociąg
Wrocław
Zobacz ceny

Jak dostać się z Kraków do Wrocław?

Planujesz podróż do Kraków z Wrocław i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Kraków do Wrocław, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Kraków a Wrocław, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (FlixBus, Blablacar lub PKP Intercity), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Kraków a Wrocław, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Kraków - Wrocław.

Podczas podróży z Kraków do Wrocław masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Kraków do Wrocław

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Kraków do Wrocław, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Kraków Wrocław pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Kraków Wrocław jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Wspólne przejazdy Kraków Wrocław

Wspólne przejazdy między Kraków a Wrocław to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Wrocław w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Kraków lub Wrocław może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Kraków do Wrocław dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Kraków Wrocław

Miasto wyjazdu
Kraków
Polska
Miasto docelowe
Wrocław
Polska
Odległość
236 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie autobus, wspólne przejazdy oraz pociąg
Wyszukaj bilety z Kraków do Wrocław
Szukaj noclegów w Wrocław
Zaplanuj swoją podróż z Kraków do Wrocław z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Kraków do Wrocław z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Kraków - Wrocław, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak FlixBus, Blablacar lub PKP Intercity, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Kraków a Wrocław!

Porównanie środków transportu między Kraków a Wrocław

Zalety i wady podróżowania autobusem z Kraków do Wrocław?
Ceny Bilety autobusowe z Kraków do Wrocław są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Wrocław (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Kraków - Wrocław, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Kraków - Wrocław są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Komfort Autobusy relacji Kraków-Wrocław mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Kraków do Wrocław pokonują dystans 236 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Wrocław.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Kraków do Wrocław?
Prędkość Pociągi z Kraków do Wrocław są często znacznie szybsze niż autobusy czy samochody.
Komfort Pociągi między Kraków a Wrocław oferują zazwyczaj więcej miejsca na nogi i dodatkowy komfort dla pasażerów.
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Kraków-Wrocław jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Koszt Bilety na pociąg Kraków Wrocław mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Kraków Wrocław mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.
Zalety i wady carpoolingu z Kraków do Wrocław?
Ekonomiczne Carpooling z Kraków do Wrocław jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Przyjazność Carpooling z Kraków do Wrocław jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Elastyczny Carpooling z Kraków do Wrocław jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Kraków do Wrocław może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.
Niezawodność Podczas podróży do Kraków i Wrocław powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.

Skąd wyruszyć w Kraków? Gdzie mogę dojechać w Wrocław?

Dworce autobusowe w Kraków

Krakow
Mapa
Kraków Airport
Mapa
Kraków Dworzec Autobusowy Czyżyny
Mapa

Stacje odlotów w Kraków

Kraków Płaszów
Mapa
Kraków Główny
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Wrocław

Wroclaw
Mapa

Stacje przylotów w Wrocław

Wroclaw (PL), Glowny
Mapa
Wyszukaj bilety z Kraków do Wrocław
Szukaj noclegów w Wrocław

3 rady jak taniej podróżować między Kraków a Wrocław

Zdecydowałeś się na podróż z Kraków do Wrocław i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Kraków do Wrocław.

  • 1. Unikaj dodatków
    Niektóre dodatki, takie jak jedzenie i napoje spożywane podczas podróży z Kraków do Wrocław, mogą być drogie i nie zawsze są konieczne w przypadku krótkiej podróży. Aby zaoszczędzić pieniądze, zaplanuj przekąski lub napoje przed wyjazdem do Wrocław i skorzystaj z darmowych alternatywnych rozrywek, takich jak czytanie książki.
  • 2. Unikaj godzin szczytu
    Bilety na trasie Kraków-Wrocław są często tańsze, jeśli podróżujesz poza godzinami szczytu. Unikając tych ruchliwych pór dnia, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie. Ponadto podróżowanie do Wrocław poza godzinami szczytu może zapewnić Ci bardziej komfortową podróż.
  • 3. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Kraków do Wrocław. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Wrocław.

Autobus Kraków Wrocław

Częstotliwość odjazdów do Kraków z Wrocław różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Wrocław, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Większość autobusów na trasie Kraków-Wrocław jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Autobusy między Kraków a Wrocław zazwyczaj oferują pasażerom toalety na pokładzie, ale zawsze warto sprawdzić to u przewoźnika przed podróżą. W każdym przypadku zapewnione są przerwy na stacjach obsługi przy autostradach.

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Kraków-Wrocław zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Kraków do Wrocław na Vivanoda.

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Kraków-Wrocław, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Większość przewoźników pozwala pasażerom na spożywanie posiłków i napojów w autobusach Kraków-Wrocław, a niektórzy oferują nawet serwis przekąskowy, w którym możesz kupić napój lub kanapkę. Zaleca się jednak, aby przed podróżą sprawdzić zasady obowiązujące w poszczególnych firmach.

Przedsiębiorstwa autobusowe Kraków Wrocław

FlixBus
FlixBus
Szukaj biletów autobusowych Kraków Wrocław

Pociągi Kraków Wrocław

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Kraków do Wrocław z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Kraków do Wrocław. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

Aby uzyskać najlepsze ceny biletów kolejowych między Kraków a Wrocław, zaleca się dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem, elastyczne podejście do rozkładu jazdy i porównywanie cen biletów za pomocą Vivanoda.

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Kraków do Wrocław, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Kraków a Wrocław.

Istnieją zniżki dla dzieci, studentów i seniorów podróżujących pociągiem z Kraków do Wrocław, które różnią się w zależności od rodzaju biletu i wieku osoby. Gdy wpiszesz swój wiek w wyszukiwaniu na Vivanoda, wyświetlone ceny będą uwzględniać wszelkie zniżki związane z wiekiem.

Bilety kolejowe z Kraków do Wrocław można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

Firmy kolejowe z Kraków do Wrocław

PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Kraków do Wrocław

Carpool Kraków Wrocław

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Kraków a Wrocław. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Średni koszt przejazdu z Kraków do Wrocław zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Kraków do Wrocław, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Carpooling jest uważany za opcję bardziej przyjazną środowisku niż inne środki transportu, ponieważ zmniejsza emisję CO2 poprzez ograniczenie liczby samochodów na drogach. Zależy to jednak od liczby osób korzystających z tego samego pojazdu oraz zużycia paliwa przez pojazd.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Kraków a Wrocław, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Czas trwania podróży z Kraków do Wrocław zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Liczba miejsc dostępnych w carpoolingu z Kraków do Wrocław zależy od kierowcy i rodzaju pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, kierowca może zaoferować od 1 do 4 miejsc.

Platforma carpoolingowa Kraków Wrocław

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Kraków Wrocław

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu