Zalecana trasa
Poznań
Podróżuj bezpośrednio do Szczecin pociąg, wspólne przejazdy, loty
Szczecin
Zobacz ceny
Trasy alternatywne
Poznań
Podróż autobus, pociąg, wspólne przejazdy do Berlin
Berlin
Podróż autobus, pociąg, wspólne przejazdy do Szczecin
Szczecin
Zobacz ceny

Jak dostać się z Poznań do Szczecin?

Planujesz podróż do Poznań z Szczecin i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Poznań do Szczecin, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Poznań a Szczecin, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (Deutsche Bahn, Russian Railways, PKP Intercity, IC Bus lub FlixBus), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Poznań a Szczecin, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Poznań - Szczecin.

Podczas podróży z Poznań do Szczecin masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Poznań do Szczecin

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Poznań do Szczecin, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Poznań Szczecin pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Poznań Szczecin jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Loty Poznań Szczecin

Wiele lotów łączy Poznań z Szczecin każdego dnia, oferując szybką i wygodną opcję dla podróżnych. Jeśli się spieszysz, lot jest najszybszym sposobem na dotarcie do Szczecin w rekordowym czasie.

Wspólne przejazdy Poznań Szczecin

Wspólne przejazdy między Poznań a Szczecin to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Szczecin w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Poznań lub Szczecin może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Poznań do Szczecin dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Poznań Szczecin

Miasto wyjazdu
Poznań
Polska
Miasto docelowe
Szczecin
Polska
Odległość
195 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie pociąg, wspólne przejazdy oraz loty
Wyszukaj bilety z Poznań do Szczecin
Szukaj noclegów w Szczecin
Zaplanuj swoją podróż z Poznań do Szczecin z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Poznań do Szczecin z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Poznań - Szczecin, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak Deutsche Bahn, Russian Railways, PKP Intercity, IC Bus lub FlixBus, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Poznań a Szczecin!

Porównanie środków transportu między Poznań a Szczecin

Zalety i wady lotu z Poznań do Szczecin?
Prędkość Lot pomiędzy Poznań a Szczecin jest najszybszym sposobem na pokonanie 195 km pomiędzy Poznań a Szczecin.
Wybór linii lotniczych Wiele linii lotniczych obsługuje loty z Poznań do Szczecin, zarówno bezpośrednie, jak i z międzylądowaniem, co daje podróżnym szeroki wybór.
Niekorzystne skutki dla środowiska Loty do Szczecin mają negatywny wpływ na środowisko ze względu na emisję gazów cieplarnianych, ponieważ lot jest jednym z najbardziej zanieczyszczających środowisko środków transportu.
Kontrole bezpieczeństwa Podróżujący do Szczecin często muszą wcześniej przybyć na lotnisko w Poznań ze względu na ścisłe kontrole bezpieczeństwa.
Ceny Bilety lotnicze z Poznań do Szczecin mogą być droższe niż bilety kolejowe lub autobusowe, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu (święta, weekendy itp.).
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Poznań do Szczecin?
Komfort Pociągi między Poznań a Szczecin oferują zazwyczaj więcej miejsca na nogi i dodatkowy komfort dla pasażerów.
Krajobrazy Pociągi między Poznań a Szczecin często oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy podczas podróży.
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Poznań-Szczecin jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Koszt Bilety na pociąg Poznań Szczecin mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Poznań Szczecin mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.
Zalety i wady carpoolingu z Poznań do Szczecin?
Przyjazność Carpooling z Poznań do Szczecin jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Elastyczny Carpooling z Poznań do Szczecin jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Przyjazny dla środowiska Dzieląc samochód z kimś innym, zmniejszasz wpływ podróży z Poznań do Szczecin na środowisko.
Niezawodność Podczas podróży do Poznań i Szczecin powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.
Komfort Podczas całej podróży z Poznań do Szczecin musisz dzielić przestrzeń w samochodzie z innymi pasażerami.
Zalety i wady podróżowania autobusem z Poznań do Szczecin?
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Poznań - Szczecin są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Poznań - Szczecin, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Ceny Bilety autobusowe z Poznań do Szczecin są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Szczecin (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Komfort Autobusy relacji Poznań-Szczecin mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Poznań do Szczecin pokonują dystans 195 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Szczecin.

Skąd wyruszyć w Poznań? Gdzie mogę dojechać w Szczecin?

Dworce autobusowe w Poznań

Poznan
Mapa

Stacje odlotów w Poznań

Poznan Glowny
Mapa

Lotniska odlotowe w Poznań

Lawica
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Szczecin

Szczecin
Mapa

Stacje przylotów w Szczecin

Szczecin, Glowny
Mapa
Szczecin, Gumience
Mapa

Lotniska przylotowe w Szczecin

Goleniow
Mapa
Wyszukaj bilety z Poznań do Szczecin
Szukaj noclegów w Szczecin

3 rady jak taniej podróżować między Poznań a Szczecin

Zdecydowałeś się na podróż z Poznań do Szczecin i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg, loty lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Poznań do Szczecin.

  • 1. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Poznań do Szczecin. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Szczecin.
  • 2. Lekka podróż
    Jeśli podróżujesz między Poznań a Szczecin z firmą, która pobiera dodatkowe opłaty za bagaż rejestrowany, co często się zdarza, warto ograniczyć bagaż do minimum, aby zaoszczędzić pieniądze. Postaraj się spakować tylko to, co niezbędne i pamiętaj, aby przed wyjazdem do Szczecin sprawdzić zasady dotyczące bagażu obowiązujące w danej linii lotniczej.
  • 3. Unikaj godzin szczytu
    Bilety na trasie Poznań-Szczecin są często tańsze, jeśli podróżujesz poza godzinami szczytu. Unikając tych ruchliwych pór dnia, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie. Ponadto podróżowanie do Szczecin poza godzinami szczytu może zapewnić Ci bardziej komfortową podróż.

Autobus Poznań Szczecin

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Poznań-Szczecin zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Poznań do Szczecin na Vivanoda.

Częstotliwość odjazdów do Poznań z Szczecin różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Szczecin, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Większość autobusów na trasie Poznań-Szczecin jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Większość przewoźników umożliwia rezerwację miejsc online na autobus Poznań-Szczecin. Za tę usługę często pobierana jest opłata.

Czas trwania podróży autobusem między Poznań a Szczecin zazwyczaj różni się w zależności od warunków drogowych i ewentualnych przystanków po drodze. Vivanoda pozwoli Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym wszystkie autobusy jadące do Szczecin w danym dniu podróży.

Zasady anulowania i zmiany rezerwacji mogą się różnić w zależności od przewoźnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić warunki podczas rezerwacji. W większości przypadków anulowanie lub zmiana biletu autobusowego Poznań-Szczecin wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Przedsiębiorstwa autobusowe Poznań Szczecin

IC Bus
IC Bus
FlixBus
FlixBus
Szukaj biletów autobusowych Poznań Szczecin

Pociągi Poznań Szczecin

Aby uzyskać najlepsze ceny biletów kolejowych między Poznań a Szczecin, zaleca się dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem, elastyczne podejście do rozkładu jazdy i porównywanie cen biletów za pomocą Vivanoda.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Poznań do Szczecin. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Poznań do Szczecin, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Poznań a Szczecin.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Poznań do Szczecin z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Bilety kolejowe z Poznań do Szczecin można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

To często zależy od taryfy i zasad anulowania biletu stosowanych przez przewoźnika kolejowego. Jeśli bilet kolejowy z Poznań do Szczecin nie podlega zwrotowi, może istnieć możliwość wymiany lub zmiany biletu za dodatkową opłatą.

Firmy kolejowe z Poznań do Szczecin

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Russian Railways
Russian Railways
PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Poznań do Szczecin

Loty Poznań Szczecin

Linie lotnicze Poznań Szczecin

EuroLot
EuroLot
Szukaj lotów Poznań Szczecin

Carpool Poznań Szczecin

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Poznań a Szczecin, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Poznań a Szczecin. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w pojeździe kierowcy często mają ograniczenia dotyczące dużego bagażu. Dlatego zaleca się, aby przed podróżą do Poznań i Szczecin skontaktować się z kierowcą w celu omówienia tych kwestii.

Czas trwania podróży z Poznań do Szczecin zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Istnieje możliwość zarezerwowania przejazdu w ostatniej chwili, ale zależy to od dostępności kierowców i zapotrzebowania na przejazd. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu, aby zagwarantować sobie podróż.

Carpooling jest uważany za opcję bardziej przyjazną środowisku niż inne środki transportu, ponieważ zmniejsza emisję CO2 poprzez ograniczenie liczby samochodów na drogach. Zależy to jednak od liczby osób korzystających z tego samego pojazdu oraz zużycia paliwa przez pojazd.

Platforma carpoolingowa Poznań Szczecin

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Poznań Szczecin
Filtry wyszukiwania
Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu