Wrocław
Podróżuj bezpośrednio do Gdańsk wspólne przejazdy, autobus, loty, pociąg
Gdańsk
Zobacz ceny

Jak dostać się z Wrocław do Gdańsk?

Planujesz podróż do Wrocław z Gdańsk i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Wrocław do Gdańsk, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Wrocław a Gdańsk, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (PKP Intercity, Blablacar, EuroLot, FlixBus lub LEO Express), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Wrocław a Gdańsk, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Wrocław - Gdańsk.

Podczas podróży z Wrocław do Gdańsk masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Wrocław do Gdańsk

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Wrocław do Gdańsk, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Wrocław Gdańsk pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Wrocław Gdańsk jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Loty Wrocław Gdańsk

Wiele lotów łączy Wrocław z Gdańsk każdego dnia, oferując szybką i wygodną opcję dla podróżnych. Jeśli się spieszysz, lot jest najszybszym sposobem na dotarcie do Gdańsk w rekordowym czasie.

Wspólne przejazdy Wrocław Gdańsk

Wspólne przejazdy między Wrocław a Gdańsk to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Gdańsk w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Wrocław lub Gdańsk może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Wrocław do Gdańsk dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Wrocław Gdańsk

Miasto wyjazdu
Wrocław
Polska
Miasto docelowe
Gdańsk
Polska
Odległość
378 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie wspólne przejazdy, autobus, loty oraz pociąg
Wyszukaj bilety z Wrocław do Gdańsk
Szukaj noclegów w Gdańsk
Zaplanuj swoją podróż z Wrocław do Gdańsk z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Wrocław do Gdańsk z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Wrocław - Gdańsk, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak PKP Intercity, Blablacar, EuroLot, FlixBus lub LEO Express, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Wrocław a Gdańsk!

Porównanie środków transportu między Wrocław a Gdańsk

Zalety i wady lotu z Wrocław do Gdańsk?
Wybór linii lotniczych Wiele linii lotniczych obsługuje loty z Wrocław do Gdańsk, zarówno bezpośrednie, jak i z międzylądowaniem, co daje podróżnym szeroki wybór.
Prędkość Lot pomiędzy Wrocław a Gdańsk jest najszybszym sposobem na pokonanie 378 km pomiędzy Wrocław a Gdańsk.
Ceny Bilety lotnicze z Wrocław do Gdańsk mogą być droższe niż bilety kolejowe lub autobusowe, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu (święta, weekendy itp.).
Kontrole bezpieczeństwa Podróżujący do Gdańsk często muszą wcześniej przybyć na lotnisko w Wrocław ze względu na ścisłe kontrole bezpieczeństwa.
Niekorzystne skutki dla środowiska Loty do Gdańsk mają negatywny wpływ na środowisko ze względu na emisję gazów cieplarnianych, ponieważ lot jest jednym z najbardziej zanieczyszczających środowisko środków transportu.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Wrocław do Gdańsk?
Komfort Pociągi między Wrocław a Gdańsk oferują zazwyczaj więcej miejsca na nogi i dodatkowy komfort dla pasażerów.
Prędkość Pociągi z Wrocław do Gdańsk są często znacznie szybsze niż autobusy czy samochody.
Dostępność Dworce kolejowe w Wrocław i Gdańsk znajdują się w centrum miasta, co ułatwia korzystanie z innych środków transportu, aby dotrzeć do centrum.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Wrocław Gdańsk mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.
Koszt Bilety na pociąg Wrocław Gdańsk mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Zalety i wady podróżowania autobusem z Wrocław do Gdańsk?
Ceny Bilety autobusowe z Wrocław do Gdańsk są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Gdańsk (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Wrocław - Gdańsk, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Wrocław - Gdańsk są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Czas podróży Autobusy z Wrocław do Gdańsk pokonują dystans 378 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Gdańsk.
Komfort Autobusy relacji Wrocław-Gdańsk mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Zalety i wady carpoolingu z Wrocław do Gdańsk?
Przyjazność Carpooling z Wrocław do Gdańsk jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Elastyczny Carpooling z Wrocław do Gdańsk jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Ekonomiczne Carpooling z Wrocław do Gdańsk jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Niezawodność Podczas podróży do Wrocław i Gdańsk powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Wrocław do Gdańsk może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.

Skąd wyruszyć w Wrocław? Gdzie mogę dojechać w Gdańsk?

Dworce autobusowe w Wrocław

Wroclaw
Mapa

Stacje odlotów w Wrocław

Wroclaw (PL), Glowny
Mapa

Lotniska odlotowe w Wrocław

Strachowice
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Gdańsk

Gdańsk
Mapa
Gdańsk Airport
Mapa

Stacje przylotów w Gdańsk

Gdańsk Główny
Mapa

Lotniska przylotowe w Gdańsk

Rebiechowo
Mapa
Wyszukaj bilety z Wrocław do Gdańsk
Szukaj noclegów w Gdańsk

3 rady jak taniej podróżować między Wrocław a Gdańsk

Zdecydowałeś się na podróż z Wrocław do Gdańsk i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg, loty lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Wrocław do Gdańsk.

  • 1. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Wrocław do Gdańsk. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Gdańsk.
  • 2. Bądź elastyczny w kwestii dat
    Bilety Wrocław-Gdańsk są często tańsze w tygodniu niż w weekend. Jeśli możesz sobie pozwolić na podróż do Gdańsk w tygodniu, a nie w weekend, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie Wrocław-Gdańsk. Co więcej, bycie elastycznym w kwestii dat może również pomóc Ci znaleźć najlepsze ceny do Gdańsk.
  • 3. Unikaj godzin szczytu
    Bilety na trasie Wrocław-Gdańsk są często tańsze, jeśli podróżujesz poza godzinami szczytu. Unikając tych ruchliwych pór dnia, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie. Ponadto podróżowanie do Gdańsk poza godzinami szczytu może zapewnić Ci bardziej komfortową podróż.

Autobus Wrocław Gdańsk

Częstotliwość odjazdów do Wrocław z Gdańsk różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Gdańsk, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Większość autobusów na trasie Wrocław-Gdańsk jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Autobusy między Wrocław a Gdańsk zazwyczaj oferują pasażerom toalety na pokładzie, ale zawsze warto sprawdzić to u przewoźnika przed podróżą. W każdym przypadku zapewnione są przerwy na stacjach obsługi przy autostradach.

Zasady anulowania i zmiany rezerwacji mogą się różnić w zależności od przewoźnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić warunki podczas rezerwacji. W większości przypadków anulowanie lub zmiana biletu autobusowego Wrocław-Gdańsk wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czas trwania podróży autobusem między Wrocław a Gdańsk zazwyczaj różni się w zależności od warunków drogowych i ewentualnych przystanków po drodze. Vivanoda pozwoli Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym wszystkie autobusy jadące do Gdańsk w danym dniu podróży.

Większość przewoźników pozwala pasażerom na spożywanie posiłków i napojów w autobusach Wrocław-Gdańsk, a niektórzy oferują nawet serwis przekąskowy, w którym możesz kupić napój lub kanapkę. Zaleca się jednak, aby przed podróżą sprawdzić zasady obowiązujące w poszczególnych firmach.

Przedsiębiorstwa autobusowe Wrocław Gdańsk

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Szukaj biletów autobusowych Wrocław Gdańsk

Pociągi Wrocław Gdańsk

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Wrocław do Gdańsk, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Wrocław a Gdańsk.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Wrocław do Gdańsk z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Aby uzyskać najlepsze ceny biletów kolejowych między Wrocław a Gdańsk, zaleca się dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem, elastyczne podejście do rozkładu jazdy i porównywanie cen biletów za pomocą Vivanoda.

Średni czas podróży pociągiem z Wrocław do Gdańsk zależy od rodzaju pociągu, którym jedziesz. Pociągi regionalne lub międzymiastowe do Gdańsk są wolniejsze niż pociągi dużych prędkości. Porównaj czas trwania wszystkich podróży, wyszukując ceny na Vivanoda.

Bilety kolejowe z Wrocław do Gdańsk można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

Istnieje możliwość zarezerwowania specjalnego miejsca w pociągu na trasie Wrocław - Gdańsk. W zależności od firmy, usługa ta może być płatna. Miejsca siedzące można zarezerwować online lub w kasie na stacji.

Firmy kolejowe z Wrocław do Gdańsk

PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Wrocław do Gdańsk

Loty Wrocław Gdańsk

Linie lotnicze Wrocław Gdańsk

EuroLot
EuroLot
Szukaj lotów Wrocław Gdańsk

Carpool Wrocław Gdańsk

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Wrocław a Gdańsk, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Wrocław a Gdańsk. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Liczba miejsc dostępnych w carpoolingu z Wrocław do Gdańsk zależy od kierowcy i rodzaju pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, kierowca może zaoferować od 1 do 4 miejsc.

Istnieje możliwość zarezerwowania przejazdu w ostatniej chwili, ale zależy to od dostępności kierowców i zapotrzebowania na przejazd. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu, aby zagwarantować sobie podróż.

Carpooling jest uważany za opcję bardziej przyjazną środowisku niż inne środki transportu, ponieważ zmniejsza emisję CO2 poprzez ograniczenie liczby samochodów na drogach. Zależy to jednak od liczby osób korzystających z tego samego pojazdu oraz zużycia paliwa przez pojazd.

Istnieje możliwość poproszenia o postój na trasie podczas podróży carpoolingowej z Wrocław do Gdańsk, ale zależy to od kierowcy i pozostałych pasażerów. Przed dokonaniem rezerwacji należy upewnić się u kierowcy.

Platforma carpoolingowa Wrocław Gdańsk

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Wrocław Gdańsk

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu