Jak dostać się do Belgia?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym podróżnikiem, czy planujesz swoją pierwszą podróż do Belgia, często skomplikowane jest poznanie różnych dostępnych rozwiązań transportowych, aby dotrzeć do tego kraju i poruszać się po nim.

Vivanoda jest po to, by pomóc ci znaleźć najlepsze opcje transportu we Belgia i ułatwić ci podróż do kluczowych miast, takich jak Bruksela, Charleroi, Antwerpia lub Liege.

Vivanoda umożliwia Ci porównanie różnych opcji transportowych podczas Twojej podróży do Belgia, niezależnie od tego, czy podróżujesz samolotem, pociągiem, autobusem czy samochodem. Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci wybrać najlepszą trasę i środek transportu dla Twoich potrzeb i budżetu. Wymieniliśmy również główne firmy transportowe dla każdego środka transportu, takie jak Jetairfly, Pegasus, bmi Regional, Thalys, Deutsche Bahn, Eurostar, FlixBus, Eurolines oraz ALSA, abyś mógł łatwo zarezerwować swoją podróż.

Pociągiem do Belgia

Pociągi to bardzo wygodny sposób na odkrywanie Belgia, z szybkimi połączeniami między głównymi miastami i spektakularnymi widokami. Szybkie pociągi lub pociągi regionalne Thalys, Deutsche Bahn oraz Eurostar łączą miasta takie jak Liege w krótkim czasie.

Autobusem do Belgia

Podróżowanie autobusem po Belgia to doskonały wybór dla tych, którzy chcą odkrywać kraj we własnym tempie i bez wydawania zbyt wielu pieniędzy. Autobusy FlixBus, Eurolines oraz ALSA łączą najbardziej odległe miasta i miasteczka, takie jak Liege, Antwerpia lub Charleroi, oferując wyjątkowe i autentyczne doświadczenia.

Loty do Belgia

Loty do Belgia oferują szeroki wybór miejsc, takich jak Bruksela, Charleroi lub Antwerpia. Linie lotnicze takie jak Jetairfly, Pegasus oraz bmi Regional oferują bezpośrednie loty z wielu europejskich miast, więc możesz zaplanować swoją podróż bardzo elastycznie.

Podróż do Belgia

Podróż do Belgia
Wyszukaj i znajdź bilety do Belgia
Szukaj noclegów we Belgia

Zwięzły przewodnik po podróżach do Belgia

Witamy w Belgii, krainie piwa, czekolady i chipsów! Jeśli planują Państwo wizytę w tym małym kraju w sercu Europy, oto kilka atrakcji, których nie można przegapić.

Bruksela to stolica Belgii i najbardziej kosmopolityczne miasto w kraju. Jest pełna muzeów, zabytków i atrakcji turystycznych. Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania znajduje się Grand-Place, jeden z najpiękniejszych placów na świecie, Manneken-Pis, symboliczny posąg Brukseli, Muzeum Komiksu, Muzeum Magritte'a, Pałac Królewski i wiele innych. Po Brukseli można poruszać się metrem, tramwajem lub autobusem.

Brugia, położona około godziny jazdy pociągiem od Brukseli, jest często nazywana "Wenecją Północy" ze względu na liczne kanały i mosty. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z zabytkowych budynków, brukowanych uliczek i romantycznej atmosfery. Do zabytków, które warto zobaczyć w Brugii, należą Dzwonnica, Bazylika Świętej Krwi, Muzeum Groeninge i Muzeum Koronek. Po Brugii można poruszać się pociągiem, autobusem lub taksówką.

Antwerpia to kolejne popularne miejsce w Belgii. Słynie z portu, jednego z największych w Europie, a także butików z modą i sklepów z diamentami. Obowiązkowe miejsca do zobaczenia w Antwerpii to Katedra Notre-Dame, Rynek, Dom Rubensa, Muzeum MAS i zoo w Antwerpii. Po Antwerpii można poruszać się tramwajem, autobusem lub rowerem.

Gandawa to historyczne miasto we flamandzkim regionie Belgii. Słynie ze średniowiecznego zamku, dziewiczego centrum miasta i katedry św. Bawona. Bavo. Inne zabytki Gandawy, których nie można przegapić, to Beguinage, Muzeum Sztuk Pięknych i Wieża Belfort. Po Gandawie można poruszać się tramwajem, autobusem lub rowerem.

Miasto Liège, w belgijskim regionie Walonii, jest również warte odwiedzenia. Słynie ono z cytadeli, jarmarku bożonarodzeniowego, muzeów i galerii sztuki. Inne atrakcje w Liège to Place Saint-Lambert, muzeum Curtius i Parc de la Boverie. Po Liège można poruszać się pociągiem, autobusem lub tramwajem.

W Belgii można łatwo poruszać się środkami transportu publicznego, takimi jak pociągi, autobusy, tramwaje i metro. Mogą Państwo również wynająć samochód lub rower, aby zwiedzać kraj we własnym tempie. Jeśli chcą Państwo spróbować lokalnej kuchni, proszę nie przegapić belgijskich frytek, gofrów, małży i oczywiście belgijskiego piwa.

Wyszukaj i znajdź bilety do Belgia
Szukaj noclegów we Belgia

Podróż do Belgia z Polski

None
None
None
None