Warszawa
Podróżuj bezpośrednio do Kraków pociąg, autobus, wspólne przejazdy, loty
Kraków
Zobacz ceny

Jak dostać się z Warszawa do Kraków?

Planujesz podróż do Warszawa z Kraków i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Warszawa do Kraków, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Warszawa a Kraków, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (PKP Intercity, ÖBB, FlixBus, LEO Express lub LOT Polish Airlines), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Warszawa a Kraków, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Warszawa - Kraków.

Podczas podróży z Warszawa do Kraków masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Warszawa do Kraków

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Warszawa do Kraków, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Warszawa Kraków pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Warszawa Kraków jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Loty Warszawa Kraków

Wiele lotów łączy Warszawa z Kraków każdego dnia, oferując szybką i wygodną opcję dla podróżnych. Jeśli się spieszysz, lot jest najszybszym sposobem na dotarcie do Kraków w rekordowym czasie.

Wspólne przejazdy Warszawa Kraków

Wspólne przejazdy między Warszawa a Kraków to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Kraków w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Warszawa lub Kraków może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Warszawa do Kraków dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Warszawa Kraków

Miasto wyjazdu
Warszawa
Polska
Miasto docelowe
Kraków
Polska
Odległość
252 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie pociąg, autobus, wspólne przejazdy oraz loty
Wyszukaj bilety z Warszawa do Kraków
Szukaj noclegów w Kraków
Zaplanuj swoją podróż z Warszawa do Kraków z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Warszawa do Kraków z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Warszawa - Kraków, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak PKP Intercity, ÖBB, FlixBus, LEO Express lub LOT Polish Airlines, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Warszawa a Kraków!

Porównanie środków transportu między Warszawa a Kraków

Zalety i wady podróżowania autobusem z Warszawa do Kraków?
Ceny Bilety autobusowe z Warszawa do Kraków są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Kraków (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Warszawa - Kraków są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Warszawa - Kraków, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Komfort Autobusy relacji Warszawa-Kraków mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Warszawa do Kraków pokonują dystans 252 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Kraków.
Zalety i wady carpoolingu z Warszawa do Kraków?
Ekonomiczne Carpooling z Warszawa do Kraków jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Przyjazny dla środowiska Dzieląc samochód z kimś innym, zmniejszasz wpływ podróży z Warszawa do Kraków na środowisko.
Przyjazność Carpooling z Warszawa do Kraków jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Warszawa do Kraków może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.
Komfort Podczas całej podróży z Warszawa do Kraków musisz dzielić przestrzeń w samochodzie z innymi pasażerami.
Niezawodność Podczas podróży do Warszawa i Kraków powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Zalety i wady lotu z Warszawa do Kraków?
Prędkość Lot pomiędzy Warszawa a Kraków jest najszybszym sposobem na pokonanie 252 km pomiędzy Warszawa a Kraków.
Wybór linii lotniczych Wiele linii lotniczych obsługuje loty z Warszawa do Kraków, zarówno bezpośrednie, jak i z międzylądowaniem, co daje podróżnym szeroki wybór.
Ceny Bilety lotnicze z Warszawa do Kraków mogą być droższe niż bilety kolejowe lub autobusowe, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu (święta, weekendy itp.).
Niekorzystne skutki dla środowiska Loty do Kraków mają negatywny wpływ na środowisko ze względu na emisję gazów cieplarnianych, ponieważ lot jest jednym z najbardziej zanieczyszczających środowisko środków transportu.
Kontrole bezpieczeństwa Podróżujący do Kraków często muszą wcześniej przybyć na lotnisko w Warszawa ze względu na ścisłe kontrole bezpieczeństwa.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Warszawa do Kraków?
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Warszawa-Kraków jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Dostępność Dworce kolejowe w Warszawa i Kraków znajdują się w centrum miasta, co ułatwia korzystanie z innych środków transportu, aby dotrzeć do centrum.
Prędkość Pociągi z Warszawa do Kraków są często znacznie szybsze niż autobusy czy samochody.
Koszt Bilety na pociąg Warszawa Kraków mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Warszawa Kraków mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.

Skąd wyruszyć w Warszawa? Gdzie mogę dojechać w Kraków?

Dworce autobusowe w Warszawa

Warszawa West
Mapa
Warszawa Centrum
Mapa
Warszawa Lotnisko Chopina
Mapa
Warszawa Młociny
Mapa

Stacje odlotów w Warszawa

Warszawa Centralna
Mapa
Warszawa Wschodnia
Mapa
Warszawa Zachodnia
Mapa

Lotniska odlotowe w Warszawa

Frederic Chopin
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Kraków

Krakow
Mapa
Kraków Airport
Mapa
Kraków Dworzec Autobusowy Czyżyny
Mapa

Stacje przylotów w Kraków

Kraków Główny
Mapa
Kraków Płaszów
Mapa

Lotniska przylotowe w Kraków

J. Paul II Balice International
Mapa
Wyszukaj bilety z Warszawa do Kraków
Szukaj noclegów w Kraków

3 rady jak taniej podróżować między Warszawa a Kraków

Zdecydowałeś się na podróż z Warszawa do Kraków i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg, loty lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Warszawa do Kraków.

  • 1. Porównaj środki transportu
    Dobrym pomysłem może być porównanie różnych dostępnych środków transportu, aby zaoszczędzić pieniądze na podróży z Warszawa do Kraków. Podczas gdy lot samolotem lub pociągiem może wydawać się najszybszą opcją dotarcia do Kraków, carpooling lub autobus mogą być tańszą alternatywą. Weź także pod uwagę długość podróży i trasę, aby znaleźć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
  • 2. Unikaj godzin szczytu
    Bilety na trasie Warszawa-Kraków są często tańsze, jeśli podróżujesz poza godzinami szczytu. Unikając tych ruchliwych pór dnia, możesz zaoszczędzić pieniądze na bilecie. Ponadto podróżowanie do Kraków poza godzinami szczytu może zapewnić Ci bardziej komfortową podróż.
  • 3. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Warszawa do Kraków. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Kraków.

Autobus Warszawa Kraków

Zasady anulowania i zmiany rezerwacji mogą się różnić w zależności od przewoźnika, dlatego ważne jest, aby sprawdzić warunki podczas rezerwacji. W większości przypadków anulowanie lub zmiana biletu autobusowego Warszawa-Kraków wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Warszawa-Kraków zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Warszawa do Kraków na Vivanoda.

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Warszawa-Kraków, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Autobusy między Warszawa a Kraków zazwyczaj oferują pasażerom toalety na pokładzie, ale zawsze warto sprawdzić to u przewoźnika przed podróżą. W każdym przypadku zapewnione są przerwy na stacjach obsługi przy autostradach.

Większość przewoźników umożliwia rezerwację miejsc online na autobus Warszawa-Kraków. Za tę usługę często pobierana jest opłata.

Częstotliwość odjazdów do Warszawa z Kraków różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Kraków, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Przedsiębiorstwa autobusowe Warszawa Kraków

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Szukaj biletów autobusowych Warszawa Kraków

Pociągi Warszawa Kraków

Istnieją zniżki dla dzieci, studentów i seniorów podróżujących pociągiem z Warszawa do Kraków, które różnią się w zależności od rodzaju biletu i wieku osoby. Gdy wpiszesz swój wiek w wyszukiwaniu na Vivanoda, wyświetlone ceny będą uwzględniać wszelkie zniżki związane z wiekiem.

Bilety kolejowe z Warszawa do Kraków można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Warszawa do Kraków z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Warszawa do Kraków, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Warszawa a Kraków.

Aby uzyskać najlepsze ceny biletów kolejowych między Warszawa a Kraków, zaleca się dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem, elastyczne podejście do rozkładu jazdy i porównywanie cen biletów za pomocą Vivanoda.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Warszawa do Kraków. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

Firmy kolejowe z Warszawa do Kraków

PKP Intercity
PKP Intercity
ÖBB
ÖBB
Szukaj biletów na pociągi z Warszawa do Kraków

Loty Warszawa Kraków

Linie lotnicze Warszawa Kraków

LOT Polish Airlines
LOT Polish Airlines
Szukaj lotów Warszawa Kraków

Carpool Warszawa Kraków

Istnieje możliwość zarezerwowania przejazdu w ostatniej chwili, ale zależy to od dostępności kierowców i zapotrzebowania na przejazd. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu, aby zagwarantować sobie podróż.

Średni koszt przejazdu z Warszawa do Kraków zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Warszawa do Kraków, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Warszawa a Kraków, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Warszawa a Kraków. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Czas trwania podróży z Warszawa do Kraków zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Opcje gastronomiczne na trasie zależą od kierowcy i wybranej trasy. Niektórzy kierowcy mogą oferować postoje pomiędzy Warszawa a Kraków, w czasie których można zamówić przekąski lub jedzenie na pokładzie, inni natomiast nie. Ważne jest, aby przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić to z kierowcą.

Platforma carpoolingowa Warszawa Kraków

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Warszawa Kraków

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu