Katowice
Podróżuj bezpośrednio do Kraków autobus, pociąg, wspólne przejazdy
Kraków
Zobacz ceny

Jak dostać się z Katowice do Kraków?

Planujesz podróż do Katowice z Kraków i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Katowice do Kraków, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Katowice a Kraków, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (LEO Express, FlixBus, Blablacar lub PKP Intercity), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Katowice a Kraków, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Katowice - Kraków.

Podczas podróży z Katowice do Kraków masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Katowice do Kraków

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Katowice do Kraków, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Katowice Kraków pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Katowice Kraków jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Wspólne przejazdy Katowice Kraków

Wspólne przejazdy między Katowice a Kraków to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Kraków w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Katowice lub Kraków może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Katowice do Kraków dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Katowice Kraków

Miasto wyjazdu
Katowice
Polska
Miasto docelowe
Kraków
Polska
Odległość
70 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie autobus, pociąg oraz wspólne przejazdy
Wyszukaj bilety z Katowice do Kraków
Szukaj noclegów w Kraków
Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Kraków z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Kraków z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Katowice - Kraków, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak LEO Express, FlixBus, Blablacar lub PKP Intercity, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Katowice a Kraków!

Porównanie środków transportu między Katowice a Kraków

Zalety i wady podróżowania autobusem z Katowice do Kraków?
Ceny Bilety autobusowe z Katowice do Kraków są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Kraków (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Katowice - Kraków, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Katowice - Kraków są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Komfort Autobusy relacji Katowice-Kraków mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Katowice do Kraków pokonują dystans 70 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Kraków.
Zalety i wady podróżowania pociągiem z Katowice do Kraków?
Krajobrazy Pociągi między Katowice a Kraków często oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy podczas podróży.
Prędkość Pociągi z Katowice do Kraków są często znacznie szybsze niż autobusy czy samochody.
Komfort Pociągi między Katowice a Kraków oferują zazwyczaj więcej miejsca na nogi i dodatkowy komfort dla pasażerów.
Koszt Bilety na pociąg Katowice Kraków mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Katowice Kraków mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.
Zalety i wady carpoolingu z Katowice do Kraków?
Przyjazność Carpooling z Katowice do Kraków jest często przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż inne środki transportu, zwłaszcza jeśli dzielisz podróż z miłymi ludźmi.
Elastyczny Carpooling z Katowice do Kraków jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Ekonomiczne Carpooling z Katowice do Kraków jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Niezawodność Podczas podróży do Katowice i Kraków powinieneś polegać na punktualności i niezawodności kierowcy. Nie zawsze są oni na czas.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Katowice do Kraków może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.

Skąd wyruszyć w Katowice? Gdzie mogę dojechać w Kraków?

Dworce autobusowe w Katowice

Katowice
Mapa
Katowice Andrzeja
Mapa

Stacje odlotów w Katowice

Katowice Glowny
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Kraków

Krakow
Mapa
Kraków Airport
Mapa
Kraków Dworzec Autobusowy Czyżyny
Mapa

Stacje przylotów w Kraków

Kraków Płaszów
Mapa
Kraków Główny
Mapa
Wyszukaj bilety z Katowice do Kraków
Szukaj noclegów w Kraków

3 rady jak taniej podróżować między Katowice a Kraków

Zdecydowałeś się na podróż z Katowice do Kraków i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Katowice do Kraków.

  • 1. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Katowice do Kraków. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Kraków.
  • 2. Lekka podróż
    Jeśli podróżujesz między Katowice a Kraków z firmą, która pobiera dodatkowe opłaty za bagaż rejestrowany, co często się zdarza, warto ograniczyć bagaż do minimum, aby zaoszczędzić pieniądze. Postaraj się spakować tylko to, co niezbędne i pamiętaj, aby przed wyjazdem do Kraków sprawdzić zasady dotyczące bagażu obowiązujące w danej linii lotniczej.
  • 3. Rezerwuj z wyprzedzeniem
    Jest to często najbardziej znana wskazówka, jak zaoszczędzić pieniądze na podróży między Katowice a Kraków. Dzieje się tak dlatego, że bilety na pociąg, samolot, autobus lub prom są często tańsze, jeśli kupisz je z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki euro na podróży Katowice-Kraków.

Autobus Katowice Kraków

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Katowice-Kraków, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Czas trwania podróży autobusem między Katowice a Kraków zazwyczaj różni się w zależności od warunków drogowych i ewentualnych przystanków po drodze. Vivanoda pozwoli Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym wszystkie autobusy jadące do Kraków w danym dniu podróży.

Częstotliwość odjazdów do Katowice z Kraków różni się w zależności od przewoźnika, okresu i dnia tygodnia. Aby uzyskać pełny przegląd wszystkich odjazdów autobusów do Kraków, określ datę wyjazdu i wyszukaj na Vivanoda.

Większość przewoźników umożliwia rezerwację miejsc online na autobus Katowice-Kraków. Za tę usługę często pobierana jest opłata.

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Katowice-Kraków zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Katowice do Kraków na Vivanoda.

Większość autobusów na trasie Katowice-Kraków jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Przedsiębiorstwa autobusowe Katowice Kraków

LEO Express
LEO Express
FlixBus
FlixBus
Szukaj biletów autobusowych Katowice Kraków

Pociągi Katowice Kraków

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Katowice do Kraków z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Średni czas podróży pociągiem z Katowice do Kraków zależy od rodzaju pociągu, którym jedziesz. Pociągi regionalne lub międzymiastowe do Kraków są wolniejsze niż pociągi dużych prędkości. Porównaj czas trwania wszystkich podróży, wyszukując ceny na Vivanoda.

Istnieją zniżki dla dzieci, studentów i seniorów podróżujących pociągiem z Katowice do Kraków, które różnią się w zależności od rodzaju biletu i wieku osoby. Gdy wpiszesz swój wiek w wyszukiwaniu na Vivanoda, wyświetlone ceny będą uwzględniać wszelkie zniżki związane z wiekiem.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Katowice do Kraków. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

Bilety kolejowe z Katowice do Kraków można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

W zależności od pory dnia, w której podróżujesz pociągiem z Katowice do Kraków, może wystąpić różnica w cenie. Bilety kupione poza godzinami szczytu są tańsze niż te kupione w godzinach szczytu. Aby uzyskać szczegółowy przegląd wszystkich cen, Vivanoda porównuje wszystkie środki transportu między Katowice a Kraków.

Firmy kolejowe z Katowice do Kraków

PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Katowice do Kraków

Carpool Katowice Kraków

Średni koszt przejazdu z Katowice do Kraków zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Katowice do Kraków, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Czas trwania podróży z Katowice do Kraków zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Carpooling jest powszechnie uważany za bezpieczną opcję podróżowania między Katowice a Kraków. Ważne jest jednak, aby przed rezerwacją przejazdu sprawdzić opinie i oceny kierowców. Zaleca się również, aby udostępniać swoje dane osobowe tylko osobom, którym ufasz.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Katowice a Kraków, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Istnieje możliwość zarezerwowania przejazdu w ostatniej chwili, ale zależy to od dostępności kierowców i zapotrzebowania na przejazd. Zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu, aby zagwarantować sobie podróż.

Z kierowcą wspólnego przejazdu Katowice Kraków możesz skontaktować się przed podróżą za pośrednictwem platformy carpoolingowej, na której zarezerwowałeś przejazd. Zaleca się, aby przed podróżą omówić z kierowcą szczegóły przejazdu, takie jak miejsce i rozkład jazdy.

Platforma carpoolingowa Katowice Kraków

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Katowice Kraków

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu