Calais
Podróżuj bezpośrednio do Dover prom, wspólne przejazdy, autobus
Dover
Zobacz ceny

Jak dostać się z Calais do Dover promem ?

Szukasz idealnego biletu na prom z Calais do Dover? Jesteś we właściwym miejscu. Podróżowanie promem z Calais do Dover jest wygodnym i przyjemnym sposobem podróżowania.

Wiemy, że planowanie podróży promem z Calais do Dover może być stresujące, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby rezerwacja promu z Calais do Dover była jak najszybsza i jak najłatwiejsza.

Dzięki Vivanoda, naszej łatwej w użyciu platformie, możesz porównać ceny, trasy i usługi różnych przewoźników promowych, takich jak DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line. W ten sposób możesz znaleźć najlepszą ofertę na bilet promowy do Calais Dover, dopasowaną do Twoich potrzeb i budżetu, niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, jako para czy z rodziną.

Większość statków Norfolk Line, P&O Ferries lub DFDS Seaways oferuje udogodnienia na pokładzie, takie jak kabiny, restauracje, sklepy, Wi-Fi i inne. Często oferują także udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Aby znaleźć najlepsze oferty na rejsy z Calais do Dover, wpisz daty podróży i rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda.

Informacje o promach z Calais do Dover

Port wypłynięcia
Calais
Francja
Nord-Pas de Calais
Port przybycia
Dover
Zjednoczone Królestwo
Anglia
Odległość
42 km
Firmy promowe
DFDS Seaways, P&O Ferries, Norfolk Line
Częstotliwość rejsów
39 przepraw dziennie
Minimalny czas przeprawy
1 godzin 30 min
Szukaj promów
Wyszukiwanie i rezerwacja noclegów

Dlaczego warto płynąć promem z Calais do Dover?

Niezależnie od tego czy podróżujesz sam, jako para czy z rodziną, prom z Calais do Dover może być wygodną i przyjemną opcją dotarcia do Dover. Oto 3 powody, dla których uważamy, że prom z Calais do Dover jest idealnym sposobem podróżowania.

Nie nudzić się na pokładzie... w przeciwieństwie do samolotu
Jeśli porównać prędkość, samolot jest z pewnością najszybszym sposobem dotarcia z Calais do Dover. Ale tkwią Państwo w swoim fotelu, przypięci pasami i nie ma prawie żadnych możliwości podróżowania. Podczas rejsu Calais Dover promem DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line są niezliczone możliwości korzystania z restauracji i barów lub spacerowania i opalania się na pokładzie promu... Usługi i poziom swobody podczas lotu są diametralnie różne!
Aby cieszyć się niesamowitym widokiem na morze
Z reguły, gdy wybieramy się na urlop nad morzem, szukamy jak najczęściej widoku na morze (w restauracji, w hotelu, podczas wędrówki...). Podczas rejsu Calais Dover, niezależnie od tego, czy są Państwo na pokładzie, czy jedzą posiłek w restauracji, czy też relaksują się w wygodnych salonach statku Norfolk Line, P&O Ferries lub DFDS Seaways, będą Państwo mieli po prostu miejsce w pierwszym rzędzie na niesamowity spektakl, jaki oferuje morze. Restauracje, bary, salony, kabiny... wspaniałe widoki na morze są wszechobecne na statku.
Nie zmęczyć się, inaczej niż w samochodzie
Ze względu na podwyższoną czujność, która jest niezbędna do prowadzenia samochodu podczas długich podróży, prowadzenie samochodu jest wyczerpujące. Podróż promem Calais Dover to coś zupełnie przeciwnego! Na pokładzie, w zależności od eksploatowanego statku Norfolk Line, P&O Ferries lub DFDS Seaways, wszystko jest tak zaprojektowane, aby mieli Państwo czas na relaks w zaciszu wygodnych leżanek, na wypoczynek na pokładach zewnętrznych, na rozrywkę i zabawę. Bez wątpienia przyjadą Państwo do Dover całkowicie zrelaksowani.

Skąd odpływają promy do Calais? Gdzie promy przypływają w Dover?

Porty wyjścia w Calais

Promy Norfolk Line, P&O Ferries lub DFDS Seaways odpływają do Dover z następujących portów w Calais:

Calais Terminal Est Car Ferry
Mapa

Port przybycia do Dover

Statki DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line przypływają do Dover z następujących portów:

Dover Ferry Terminal
Mapa
Szukaj promów
Wyszukiwanie i rezerwacja noclegów

Jakie firmy kursują między Calais a Dover?

Jeśli chcesz podróżować między Calais a Dover promem, masz do wyboru kilka firm, w tym Norfolk Line, P&O Ferries lub DFDS Seaways, które prowadzą regularne połączenia między tymi dwoma miastami. Więcej informacji o różnych firmach promowych na tej trasie i ich godzinach wypływania znajdziesz tutaj.

Norfolk Line Calais Dover
Norfolk Line
Norfolk Line to przedsiębiorstwo żeglugi pasażerskiej, które w 2010 roku zostało przejęte przez DFDS Seaways. Na Vivanoda możesz porównać ceny biletów Calais - Dover i zarezerwować bilet Norfolk Line na trasie Calais - Dover. Więcej informacji o Norfolk Line
P&O Ferries Calais Dover
P&O Ferries
P&O Ferries to angielska firma z siedzibą w Dover. Jest notowana na Vivanoda, która jest porównywarką umożliwiającą znalezienie taniej przeprawy P&O Ferries Calais Dover. Na Vivanoda możesz porównać ceny biletów Calais - Dover i zarezerwować bilet P&O Ferries na trasie Calais - Dover. P&O Ferries obsługuje 24 przepraw dziennie do Dover z Calais, a czas podróży wynosi 1 godzin 30 min. Więcej informacji o P&O Ferries
1 godzin 30 min
24 przepraw dziennie
DFDS Seaways Calais Dover
DFDS Seaways
DFDS Seaways to firma promowa z siedzibą w Kopenhadze, Dania, która świadczy usługi przewozu osób i pojazdów pomiędzy portami w Europie Północnej, w tym portami w Dover, Antwerpii i Calais do Wielkiej Brytanii, ale także pomiędzy portami w Oslo i Kopenhadze, pomiędzy portami w Norwegii i Szwecji oraz innymi portami w Europie. Na Vivanoda możesz porównać ceny biletów Calais - Dover i zarezerwować bilet DFDS Seaways na trasie Calais - Dover. DFDS Seaways obsługuje 15 przepraw dziennie do Dover z Calais, a czas podróży wynosi 1 godzin 30 min. Więcej informacji o DFDS Seaways
1 godzin 30 min
15 przepraw dziennie

FAQ (CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA)

Jeśli wybierasz się na prom z Calais do Dover, pokonanie 42 km dzielących Calais i Dover zajmie Ci co najmniej 1 godzin 30 min.

To często zależy od sezonu (zimą jest mniej przepraw między Calais a Dover) oraz od przewoźnika promowego (Norfolk Line, P&O Ferries oraz DFDS Seaways). Obecnie jest 39 przepraw dziennie między Calais a Dover.

Pomiędzy Calais a Dover działa 3 firm promowych: Norfolk Line, P&O Ferries oraz DFDS Seaways.

Tak, absolutnie, bezpośrednie połączenia oferują DFDS Seaways, P&O Ferries, Norfolk Line.

Przed rezerwacją porównaj ceny DFDS Seaways, P&O Ferries, Norfolk Line na naszej stronie Vivanoda. Następnie zarezerwuj wybraną przeprawę łatwo i bezpiecznie na stronie naszego partnera.

Jeśli chcesz zmienić lub anulować swoją rezerwację promu Calais Dover, możesz to zrobić w prosty sposób, kontaktując się z naszym partnerem, który zarządza Twoją rezerwacją. Pamiętaj, że w zależności od warunków taryfy, niektóre bilety nie podlegają zwrotowi lub zmianie. Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę podczas rezerwacji biletu.

Podczas podróży między Calais a Dover pokonasz 42 km.

Państwa doświadczenia z przeprawy promowej z Calais do Dover

Jeżeli jest to Państwa pierwszy raz na promie, nie jest łatwo wyobrazić sobie, jak wygląda przeprawa morska z Calais do Dover. Dlatego opiszemy to wyjątkowe doświadczenie podróżnicze, od momentu wejścia na pokład w Calais do zejścia z pokładu w Dover, aby pomóc Państwu lepiej wczuć się w morski świat DFDS Seaways, P&O Ferries oraz Norfolk Line. Znajdą tu Państwo również kilka informacji turystycznych i praktycznych o Calais i Dover.

Gotowość do wejścia na pokład w Calais

Zanim wyruszą Państwo w podróż promem Calais Dover, oto kilka kroków, które należy podjąć przed wejściem na pokład:

  • Czas przybycia do portu Calais / Do portu w Calais należy przybyć z dużym wyprzedzeniem. Proszę to sprawdzić w firmie DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line. Po tym terminie firma ma prawo odmówić Państwu wejścia na pokład.
  • Odprawa na rejs Calais - Dover / Należy udać się do stanowiska DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line na terminalu promowym w Calais, aby dokonać odprawy z paszportem lub dowodem osobistym i numerem rezerwacji. Samochodem, proces jest taki sam, ale bezpośrednio z pasów dla wsiadających. Pozostają Państwo w swoim pojeździe.
  • Wejście na pokład promu do Dover / W terminalu promowym w Calais nadawane są komunikaty informacyjne zapraszające do wejścia na pokład. Jeśli podróżują Państwo samochodem, personel DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line udzieli Państwu instrukcji, jak wejść na pokład i zaparkować pojazd na statku.
Życie na pokładzie promu między Calais a Dover

Na pokładzie statku DFDS Seaways, P&O Ferries lub Norfolk Line mogą Państwo wybrać zajęcia zgodnie z własnymi preferencjami! Niektórzy będą chcieli zrelaksować się w jednej z leżanek, inni będą chcieli skorzystać ze wszystkich usług oferowanych na statku lub po prostu cieszyć się widokiem morza z pokładu statku.

Przypłynięcie promu do Dover

Na koniec znajdą Państwo informacje dotyczące przybycia promu do Dover:

  • Zbliżamy się do portu w Dover / Dostęp do garażu będzie możliwy dopiero po zacumowaniu statku. Nie ma potrzeby się spieszyć. Najlepiej poczekać na pokładzie zewnętrznym, aby obserwować manewry promu w porcie Dover.
  • Jeśli są Państwo w kabinie. / Należy opuścić kabinę na około pół godziny przed przybyciem do Dover Harbour.
  • Opuszczenie statku i Dover należy do Państwa / Wyjazd z garażu statku jest dość szybki. Piesi pasażerowie wysiadają z promu jeszcze szybciej. W Dover prawdopodobnie przejdą Państwo kontrolę celną. W końcu Państwa pobyt w Dover zaczyna się na poważnie!
Filtry wyszukiwania
Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu