Zalecana trasa
Katowice
Podróżuj bezpośrednio do Berlin pociąg, wspólne przejazdy, autobus
Berlin
Zobacz ceny
Trasy alternatywne
Katowice
Podróż pociąg, wspólne przejazdy, autobus do Praga
Praga
Podróż autobus, pociąg, loty, wspólne przejazdy do Berlin
Berlin
Zobacz ceny
Katowice
Podróż pociąg, wspólne przejazdy, autobus do Poznań
Poznań
Podróż wspólne przejazdy, pociąg, autobus do Berlin
Berlin
Zobacz ceny

Jak dostać się z Katowice do Berlin?

Planujesz podróż do Katowice z Berlin i szukasz najlepszych opcji transportu na swoją wycieczkę? Wiemy, że często trudno jest wybrać najlepszy sposób podróży z Katowice do Berlin, niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, czas czy wygodę. Vivanoda pomoże Ci znaleźć wszystkie rozwiązania transportowe dla podróży między Katowice a Berlin, czy to samolotem, pociągiem, autobusem, czy też carpoolingiem.

Dzięki szczegółowym informacjom na temat każdego środka transportu i firm transportowych (Deutsche Bahn, Russian Railways, PKP Intercity, Hellö lub FlixBus), możesz łatwo porównać ceny, rozkłady jazdy i czas podróży, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem budżetowym, czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu podróżowania między Katowice a Berlin, mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zaplanować niezapomnianą podróż Katowice - Berlin.

Podczas podróży z Katowice do Berlin masz do wyboru kilka opcji transportu

Autobus z Katowice do Berlin

Autobusy są często najbardziej ekonomicznym wyborem podróży z Katowice do Berlin, oferując opcje podróży bezpośredniej lub z przystankami pośrednimi.

Katowice Berlin pociągiem

Jeżeli lubisz podróżować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, pociąg Katowice Berlin jest idealny i spełni twoje oczekiwania.

Loty Katowice Berlin

Wiele lotów łączy Katowice z Berlin każdego dnia, oferując szybką i wygodną opcję dla podróżnych. Jeśli się spieszysz, lot jest najszybszym sposobem na dotarcie do Berlin w rekordowym czasie.

Wspólne przejazdy Katowice Berlin

Wspólne przejazdy między Katowice a Berlin to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz podróżować do Berlin w dobrym towarzystwie i obniżyć koszty transportu. Jednak elastyczność w zakresie rozkładów jazdy i miejsc odbioru w Katowice lub Berlin może być ograniczona.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednią opcję transportu z Katowice do Berlin dla Twoich potrzeb i budżetu.

Informacje dla podróżujących Katowice Berlin

Miasto wyjazdu
Katowice
Polska
Miasto docelowe
Berlin
Niemcy
Berlin
Odległość
463 km
Bezpośrednie połączenie
Tak, bezpośrednie połączenie pociąg, wspólne przejazdy oraz autobus
Wyszukaj bilety z Katowice do Berlin
Szukaj noclegów w Berlin
Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Berlin z łatwością dzięki Vivanoda

Zaplanuj swoją podróż z Katowice do Berlin z łatwością dzięki Vivanoda

Z Vivanoda możesz łatwo porównać wszystkie dostępne środki transportu, takie jak loty, pociągi, autobusy i carpoole, zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Możesz również filtrować wyniki według ceny, czasu podróży, rozkładu jazdy i opcji komfortu. Dzięki łatwej obsłudze i przejrzystości Vivanoda pozwala w kilka kliknięć znaleźć bilety na trasie Katowice - Berlin, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Vivanoda wyświetla również wszystkie oferty specjalne i promocje różnych linii lotniczych, takich jak Deutsche Bahn, Russian Railways, PKP Intercity, Hellö lub FlixBus, aby pomóc Ci zaoszczędzić na biletach. Nie wahaj się więc i skorzystaj z Vivanody już teraz, aby spokojnie przygotować swoją podróż między Katowice a Berlin!

Porównanie środków transportu między Katowice a Berlin

Zalety i wady podróżowania pociągiem z Katowice do Berlin?
Dostępność Dworce kolejowe w Katowice i Berlin znajdują się w centrum miasta, co ułatwia korzystanie z innych środków transportu, aby dotrzeć do centrum.
Krajobrazy Pociągi między Katowice a Berlin często oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy podczas podróży.
Przyjazny dla środowiska Pociąg relacji Katowice-Berlin jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska środek transportu niż lot samolotem lub jazda samochodem.
Koszt Bilety na pociąg Katowice Berlin mogą być droższe niż bilety na autobus lub samochód, zwłaszcza w przypadku pociągów szybkich.
Elastyczność Godziny kursowania pociągów Katowice Berlin mogą być ograniczone, a przesiadka w razie potrzeby może być trudniejsza.
Zalety i wady carpoolingu z Katowice do Berlin?
Elastyczny Carpooling z Katowice do Berlin jest często bardziej elastyczny niż inne środki transportu.
Przyjazny dla środowiska Dzieląc samochód z kimś innym, zmniejszasz wpływ podróży z Katowice do Berlin na środowisko.
Ekonomiczne Carpooling z Katowice do Berlin jest często najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania.
Niepewność Może się zdarzyć, że będziesz się czuł niepewnie w samochodzie z kierowcą, ze względu na jego postawę lub styl jazdy.
Komfort Podczas całej podróży z Katowice do Berlin musisz dzielić przestrzeń w samochodzie z innymi pasażerami.
Dostępność Znalezienie wolnych miejsc na przejażdżkę z Katowice do Berlin może być trudne, zwłaszcza jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Większość wspólnych przejazdów jest dostępna dopiero na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem.
Zalety i wady podróżowania autobusem z Katowice do Berlin?
Usługi pokładowe Nowoczesne autobusy na trasie Katowice - Berlin są zazwyczaj wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne i toalety.
Ceny Bilety autobusowe z Katowice do Berlin są często znacznie tańsze niż bilety kolejowe lub lotnicze do Berlin (a czasami tańsze niż przejazdy samochodem), co sprawia, że jest to przystępna opcja dla osób dbających o budżet.
Elastyczność Firmy autobusowe oferują różne opcje rozkładu jazdy na trasie Katowice - Berlin, co może być wygodne, jeśli masz określone ograniczenia czasowe.
Komfort Autobusy relacji Katowice-Berlin mogą być mniej wygodne niż pociągi, ze względu na mniejszą ilość miejsca na nogi i jakość zawieszenia.
Czas podróży Autobusy z Katowice do Berlin pokonują dystans 463 km zazwyczaj znacznie wolniej niż pociągi do Berlin.
Zalety i wady lotu z Katowice do Berlin?
Prędkość Lot pomiędzy Katowice a Berlin jest najszybszym sposobem na pokonanie 463 km pomiędzy Katowice a Berlin.
Wybór linii lotniczych Wiele linii lotniczych obsługuje loty z Katowice do Berlin, zarówno bezpośrednie, jak i z międzylądowaniem, co daje podróżnym szeroki wybór.
Niekorzystne skutki dla środowiska Loty do Berlin mają negatywny wpływ na środowisko ze względu na emisję gazów cieplarnianych, ponieważ lot jest jednym z najbardziej zanieczyszczających środowisko środków transportu.
Ceny Bilety lotnicze z Katowice do Berlin mogą być droższe niż bilety kolejowe lub autobusowe, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu (święta, weekendy itp.).
Kontrole bezpieczeństwa Podróżujący do Berlin często muszą wcześniej przybyć na lotnisko w Katowice ze względu na ścisłe kontrole bezpieczeństwa.

Skąd wyruszyć w Katowice? Gdzie mogę dojechać w Berlin?

Dworce autobusowe w Katowice

Katowice Andrzeja
Mapa
Katowice
Mapa

Stacje odlotów w Katowice

Katowice Glowny
Mapa

Dworce autobusowe dla przyjeżdżających do Berlin

Berlin - Zentral Omnibus Bahnhof (ZOB)
Mapa
Berlin, U-Bahnhof Alt-Tegel, Karolinenstraße
Mapa
Berlin, Am Ostbahnhof (InterCityHotel)
Mapa
Berlin Südkreuz
Mapa
Berlin Alexanderplatz
Mapa
Berlin SXF
Mapa
Berlin central bus station
Mapa
Berlin Alt-Tegel
Mapa
Berlin Zoo
Mapa

Stacje przylotów w Berlin

Berlin Hauptbahnhof
Mapa
Berlin Ostbahnhof
Mapa
Berlin-Gesundbrunnen
Mapa
Berlin-Lichtenberg
Mapa
Bernau (b Berlin)
Mapa

Lotniska przylotowe w Berlin

Tegel
Mapa
Wyszukaj bilety z Katowice do Berlin
Szukaj noclegów w Berlin

3 rady jak taniej podróżować między Katowice a Berlin

Zdecydowałeś się na podróż z Katowice do Berlin i szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na bilecie? Oto 3 przydatne wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić na podróży. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż autobus, pociąg, loty lub wspólne przejazdy, te wskazówki pomogą Ci znaleźć najlepsze ceny na podróż z Katowice do Berlin.

  • 1. Porównaj środki transportu
    Dobrym pomysłem może być porównanie różnych dostępnych środków transportu, aby zaoszczędzić pieniądze na podróży z Katowice do Berlin. Podczas gdy lot samolotem lub pociągiem może wydawać się najszybszą opcją dotarcia do Berlin, carpooling lub autobus mogą być tańszą alternatywą. Weź także pod uwagę długość podróży i trasę, aby znaleźć najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
  • 2. Porównaj ceny
    Korzystanie z serwisu Vivanoda to świetny sposób na znalezienie najlepszych cen na podróż z Katowice do Berlin. Dzięki temu możesz porównać ceny biletów od różnych przewoźników w jednym wyszukiwaniu i znaleźć najlepszą cenę za swój pobyt w Berlin.
  • 3. Lekka podróż
    Jeśli podróżujesz między Katowice a Berlin z firmą, która pobiera dodatkowe opłaty za bagaż rejestrowany, co często się zdarza, warto ograniczyć bagaż do minimum, aby zaoszczędzić pieniądze. Postaraj się spakować tylko to, co niezbędne i pamiętaj, aby przed wyjazdem do Berlin sprawdzić zasady dotyczące bagażu obowiązujące w danej linii lotniczej.

Autobus Katowice Berlin

Średnia cena biletu autobusowego na trasie Katowice-Berlin zmienia się w zależności od przewoźnika i czasu rezerwacji. W niektórych ruchliwych terminach ceny mogą się podwoić! Porównaj wszystkie ceny autobusów z Katowice do Berlin na Vivanoda.

Czas trwania podróży autobusem między Katowice a Berlin zazwyczaj różni się w zależności od warunków drogowych i ewentualnych przystanków po drodze. Vivanoda pozwoli Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym wszystkie autobusy jadące do Berlin w danym dniu podróży.

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż na pokład autobusu Katowice-Berlin, ale ważne jest, aby sprawdzić u przewoźnika ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów. Liczba sztuk bagażu jest również często ograniczona.

Większość autobusów na trasie Katowice-Berlin jest nowa i zazwyczaj posiada na pokładzie gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń, ale może się to różnić w zależności od przewoźnika.

Autobusy między Katowice a Berlin zazwyczaj oferują pasażerom toalety na pokładzie, ale zawsze warto sprawdzić to u przewoźnika przed podróżą. W każdym przypadku zapewnione są przerwy na stacjach obsługi przy autostradach.

Większość przewoźników umożliwia rezerwację miejsc online na autobus Katowice-Berlin. Za tę usługę często pobierana jest opłata.

Przedsiębiorstwa autobusowe Katowice Berlin

Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
IC Bus
IC Bus
Szukaj biletów autobusowych Katowice Berlin

Pociągi Katowice Berlin

Pociągi między Katowice a Berlin są wyposażone w gniazdka elektryczne i bezpłatny dostęp do Wi-Fi dla pasażerów. Gniazdka elektryczne są dostępne w większości wagonów, natomiast połączenie Wi-Fi może być niestabilne w niektórych miejscach.

Średni czas podróży pociągiem z Katowice do Berlin zależy od rodzaju pociągu, którym jedziesz. Pociągi regionalne lub międzymiastowe do Berlin są wolniejsze niż pociągi dużych prędkości. Porównaj czas trwania wszystkich podróży, wyszukując ceny na Vivanoda.

Zaleca się rezerwację biletu kolejowego z Katowice do Berlin z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepszą cenę.

Pasażerowie mogą oczywiście zabrać ze sobą bagaż do pociągu z Katowice do Berlin. Nie ma limitu wagowego, ale niektórzy przewoźnicy ograniczają ilość bagażu, który można zabrać i wymagają dopłaty. Z drugiej strony, rozmiar bagażu powinien być rozsądny, ponieważ przestrzeń w pociągu jest często ograniczona.

Bilety kolejowe z Katowice do Berlin można zwrócić lub wymienić, ale są one zazwyczaj droższe. Najtańsze bilety są bezzwrotne i niewymienialne.

To często zależy od taryfy i zasad anulowania biletu stosowanych przez przewoźnika kolejowego. Jeśli bilet kolejowy z Katowice do Berlin nie podlega zwrotowi, może istnieć możliwość wymiany lub zmiany biletu za dodatkową opłatą.

Firmy kolejowe z Katowice do Berlin

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Russian Railways
Russian Railways
PKP Intercity
PKP Intercity
Szukaj biletów na pociągi z Katowice do Berlin

Loty Katowice Berlin

Linie lotnicze Katowice Berlin

Air Berlin
Air Berlin
Czech Airlines
Czech Airlines
Szukaj lotów Katowice Berlin

Carpool Katowice Berlin

Carpooling jest uważany za opcję bardziej przyjazną środowisku niż inne środki transportu, ponieważ zmniejsza emisję CO2 poprzez ograniczenie liczby samochodów na drogach. Zależy to jednak od liczby osób korzystających z tego samego pojazdu oraz zużycia paliwa przez pojazd.

Średni koszt przejazdu z Katowice do Berlin zależy od wielu czynników, takich jak pora roku, popyt i podaż oraz używana platforma carpoolingowa. Aby uzyskać bardzo dokładne oszacowanie ceny i dostępności przejazdu z Katowice do Berlin, rozpocznij wyszukiwanie na Vivanoda, wpisując daty podróży.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w pojeździe kierowcy często mają ograniczenia dotyczące dużego bagażu. Dlatego zaleca się, aby przed podróżą do Katowice i Berlin skontaktować się z kierowcą w celu omówienia tych kwestii.

Na Vivanoda, naszej platformie umożliwiającej porównywanie środków transportu między Katowice a Berlin, będziesz miał dostęp do wszystkich dostępnych ofert carpoolingowych z ceną, szacowanym czasem trwania i miejscem odbioru.

Czas trwania podróży z Katowice do Berlin zależy od warunków drogowych i trasy, którą pokonuje kierowca. Rozpoczynając wyszukiwanie cen na Vivanoda, otrzymasz szacunkowy czas trwania każdej dostępnej oferty carpoolingu.

Zwierzęta domowe są dozwolone w przewozach między Katowice a Berlin, w zależności od preferencji kierowcy. Koniecznie sprawdź to z kierowcą przed dokonaniem rezerwacji.

Platforma carpoolingowa Katowice Berlin

Blablacar
Blablacar
Szukaj carpoolingu Katowice Berlin

Filtry wyszukiwania

Rodzaj transportu
Godzina odjazdu
Czas przyjazdu